Hangi Pamukları Kullanıyorum?

Ekleme 2 Ocak 2017: Veeape Cotton Bacon eklendi.

Başka bir yazıdan herkese merhabalar. Bu yazımda yine sıkça sorulan sorulardan birine elimden geldiğince “kişisel fikirlerime dayanarak” yanıt vermeye çalışacağım. Sarılabilir atomizerlerin en önemli malzemelerinden biri tartışmasız pamuktur. Elektronik sigaranın her alanında olduğu gibi pamuk konusunda da kişisel zevkler ön plandadır. Bende bugün sizlere hoşuma giden pamuk markalarını ve onlarla alakalı tecrübelerimi aktarmaya çalışacağım ancak yine de “en iyi” kavramıyla alakalı son noktayı koyacak kişi sizsiniz. Benim burada yazdıklarım size fikir vermekten öteye gidemezler. Aradığınızı bulana kadar denemeye devam etmeniz içim tecrübenizi en üst seviyeye taşımanız açısından önemli bir husustur. Hadi hemen benim favori pamuklarıma geçelim:

Koh – Gen – Do!

Organik japon pamukları arasında en favori pamuğum kesinlikle Koh – Gen – Do. Uzun süre boyunca kullandım ve hala da kullanmaya devam ediyorum. İçim esnasında pamuk tadı problemi yaşamadığım nadir markalardan birisi ve aromayı gerçekten çok temiz verdiğini düşünüyorum. Emiciliği konusunda herhangi bir şikayetim yok. Şimdiye kadar karşılaştığım en büyük boyutu 80 pad’lik olan paketi. 80 tane az görünmüş olabilir ancak padler yeterli büyüklüğe sahipler. Her birinin boyutu 8×6 cm. Fiyat olarak diğer piyasa pamuklarına kıyasla biraz pahalı kalıyor kabul ediyorum, 80’li paketi genellikle 10-15 dolar arasında fiyatlanıyor ancak kesinlikle aradaki farka değdiğini düşünüyorum. Denemediyseniz mutlaka denemelisiniz. Aliexpress, gearbest, amazon gibi yurt dışı satış sitelerinden ya da varsa yerel sitelerden, facebook gruplarından bulmanız mümkün.

Not: Yurtdışından sipariş ettiğiniz pamuklar gümrükte takılabilir, sorumluluk kabul etmiyorum.

 

Puff:

Fiyat performans ürünü olarak tercih edilebilirliği en yüksek pamuklardan birisi. Aroma verebilitesi, temizliği koh-gen-do’dan fark edilir şekilde düşük seviyede olsa da pamuk tadı problemi minimum seviyede. Düzgün ıslatıp, bir süre boş ateşleme yaptığınız taktirde pamuk tadı problemini kolay kolay yaşamıyorsunuz. Emiciliği konusunda herhangi bir şikayetim yok. Bir pad’in büyüklüğü 5×6 cm boyutlarında ve paketten 200 tane pamuk çıkıyor ve fiyat bandı yurtdışında 8-10 dolar civarında. 200 tane pamuk size aylarca yetebilecek bir miktar. Aliexpress, gearbest, amazon gibi yurt dışı satış sitelerinden ya da varsa yerel sitelerden, facebook gruplarından bulmanız mümkün.

Not: Yurtdışından sipariş ettiğiniz pamuklar gümrükte takılabilir, sorumluluk kabul etmiyorum.
 

 

Muji:

Muji markasını daha önceden duyduğunuza ya da gördüğünüze eminim. Hem Dünyada hem de ülkemizde oldukça popüler bir marka. Aroma verebilirliği, temizliği koh-gen-do marka üründen bir tık aşağıda kalıyor diye düşünüyorum bu yönden oldukça güzel olsa da pamuk tadı problemini en yoğun olarak yaşadığım pamuk markası kesinlikle muji. Ne kadar düzgün ıslatsam da, boş ateşleme yapsam da kesinlikle ilk 5-10 nefesteki pamuk tadından kaçamıyorum. Bir süre sonra kendi kendiliğinden geçse de ilk etapta gerçekten can sıkıcı bir içim sunuyor. Emiciliği konusunda herhangi bir şikayetim yok. Bir paketinde 135 adet pad bulunuyor ve her birinin boyutu 7x9cm ebatlarında. Fiyat olarak 8-13 dolar bandında oynadığını görüyorum kimi sitelerde. Eğer alternatifiniz yoksa tercih edebileceğiniz bir ürün. Aliexpress, gearbest, amazon gibi yurt dışı satış sitelerinden ya da varsa yerel sitelerden, facebook gruplarından bulmanız mümkün.

Not: Yurtdışından sipariş ettiğiniz pamuklar gümrükte takılabilir, sorumluluk kabul etmiyorum.

 

Rayon:

Üzerine hem yurt içinde, hem de yurt dışında çok fazla şey yazıldı, çizildi. Kimileri rayon pamuğun elektronik sigarada kullanılmaması gereken bir pamuk olduğunu, kimileri ise kullanmanın normal pamuklara göre daha sağlıklı olduğunu söylüyor. Yapısını selüloz meydana getirmekte. Yanmaya karşı dayanıklı, normal pamuklara göre çok daha uzun süre gidiyor ve oldukça iyi bir emici. Ben ilk başladığımda kullanıyordum rayonu ve hiç bir şikayetim yoktu. Severek kullanmıştım, sonralarda neden bıraktım inanın ben de hatırlamıyorum. Tecrübeli eskiler bugün bile rayon kullanırlar. Ben de zaten 3 sene önce onların tavsiyesi üzerine almıştım. Aromayı gayet iyi veriyor ve pamuk tadı sorunu yaşatmıyor. Fiyat olarak da uygun gayet. 10 metresini 33.5 liraya almak mümkün. Aliexpress, gearbest gibi sitelerde daha önce görmedim. Yurt içinde gittigidiyorda ve sigaramo.com adresinde satılmakta.  Eğer üzerine biraz düşmek, araştırmak istiyorsanız yurt dışındaki elektronik sigara kullanıcılarının yüzlerce sayfa uzunluğunda 2 tartışması var rayon pamuk üzerine. Büyük bir fan kitlesi var ve insanların aklına gelebilecek hemen her soruyu yanıtlamışlar. İncelemek isterseniz diye aşağı linkler ekliyorum:

 

https://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/rayon-wick-better-flow-flavor-saturation-and-nic-hit.561226/
https://www.e-cigarette-forum.com/forum/threads/rayon-wick-better-flow-flavor-longevity-and-nic-hit-pt-2.706948/

Satın Alabileceğiniz linkler:
http://sigaramo.com/index.php?route=product/product&product_id=230
https://urun.gittigidiyor.com/antika-sanat/rayon-fiber-pamuk-10-metrelik-olcude-313816749?rcp_action=rceProductClicked

Veeape Cotton Bacon V2:
Detaylı yazıya aşağıdaki linki kullanarak ulaşabilirsiniz.
http://gorillasvape.net/2018/01/02/260-dolarlik-cotton-baconlar-geldi/

Param varsa kesinlikle kohgendo alırım, eğer yoksa ve bir süre idare etmem gerekiyorsa tercihim puff markasından yana olur. Eğer bu ikisine de ulaşamıyorsam rayon veya muji arasında spontane bir tercih yaparım. Herkese sevgiler, saygılar.

 

Batuhan Özcan Yazar

21 yaşında, elektrik-elektronik bölümü öğrencisiyim. 3 senedir elektronik sigara kullanmaktayım ve bu süre zarfında edindiğim bilgileri sizlerle Gorilla's Vape ve kanalları aracılığıyla paylaşmaya çalışıyorum. Bana sosyal medya hesaplarım üzerinden dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Hepinize keyifli buharlar dilerim!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir