2.60 Dolarlık Cotton Baconlar Geldi!

Grubumuzu takip eden arkadaşlar bilirler, bir süre önce 3 tanesi 2.60 dolara cotton bacon pamuk linki paylaşmıştım ve satın aldığımı söylemiştim. 26 kasımda satın aldığım 3 paket pamuk, 25 aralık tarihinde elime ulaştı.


Fiyatı çok ucuz olduğundan pamuklar takipsiz kargo ile geldiler ve gelmeleri neredeyse 1 ay sürdü. Hatta yalan yok satın aldığımı bile unutmuştum gelince hatırladım neyin ne olduğunu. İlk olarak belirtmeliyim ki ben daha önce hiç orijinal cotton bacon pamuk kullanmadım. Piyasaya ilk girdiğinde fiyatı korkunç rakamlardaydı ve o zamanlarda aramıza fiyatından dolayı kara kediler girmişti. Beni çeşitli mecralardan tanıyanlar bir pamuğa o kadar para vermeyeceğimi zaten aşağı yukarı biliyorlardır. Bunlarıda fiyatı ucuz olunca dayanamadım satın aldım. ( Öğrenci ruhum sağolsun. 21 senedir profesyonel mis gibi fakirim. )

İlk etapta pamukların orijinal olmadığını yazmıştım. Aldığım bir çok uyarı üzerine detaylıca bir araştırma yaptım ve bu pamukların eski seri cotton bacon v2 olabileceğini öğrendim. Eski seride paketin arkasında doğrulama kodu yer almıyormuş ancak çakma cotton baconlar türemeye başlayınca firma yeni seride doğrulama kodu işine girmeye başlamışlar. Bu pamukların arkasında doğrulama kodu yer almıyor. QR kodunu sorgulattığımız zaman Wick N Vape’nin facebook sayfasına yönleniyor. Dolayısıyla orijnal de olma ihtimali var, sahte de. Somut bir ipucu, bilgi olmadığından kesin sahtedir ya da kesin orijinaldir diyemiyorum.


İtiraf etmem gerekli, pamuklar beklediğimden çok daha iyi çıktılar. Ne pakette ne de pamukta herhangi bir koku ve zerre kirlilik yok arkadaşlar. Tertemiz, mis gibi bir pamuk gerçekten. Orijinal olmayanların sentetik, kayış gibi bir yapısı olduğu ifade ediliyor, bendekiler ise oldukça yumuşak bir yapıdalar. Tamam görünürde rahatsız edici bir nokta yok peki üfleyince bize ne sunacak?

Doggy style üzerine 26 gauge kanthal A1 kullanarak, 3 mm çapında 7-8 turluk bir sarım yaptım. Kaç ohm verdiğini şuan hatırlamıyorum. Pamuk oldukça etli bir yapıda, göz kararı coilime yetecek bir miktarı ayırdım. İlk etapta ne kadar ayırmanız gerektiği konusunda problem yaşayabilirsiniz ancak bir kaç sefer sarım yaptıktan sonra nokta atışı bir şekilde coilinize uygun miktarı ayarlayabilecek hale gelirsiniz.

Fotoğraf açısından biraz fazla gibi görünüyor kopardığım parça ancak coile tam geldi. Çok uğraşmak istemedimden sadece ikiye böldüm ancak bu şekilde koparılan bir parça düzgün kesildiği taktirde 3 sarıma fazlasıyla yetecektir. Bu arada pamuk fazlasıyla pofuduk bir formda, ekstra düzeltmelere vs. gerek duymuyorsunuz taktıktan sonra.

Evet, düzgün bir şekilde ıslattım ve içmeye başladıktan sonra fark ettiğim ilk şey şu oldu. Bu pamuk bariz bir şekilde piyasada satılmakta olan puff ve mujilerden çok daha başarılı bir pamuk ve rahatlıkla onları tokatlayabilir.

Kesinlikle ilk nefeslerde pamuk tadı söz konusu değil ve gayet seri bir biçimde emebiliyor likiti. Mujide pamuğun üstüne koyduğum likit damlası dakikalar sonunda adam gibi emilirken bunda saniyeler içerisinde emildiğini gözlerimle görebildim. ( Max VG likit ) Aromaya kesinlikle bir müdahalesi yok, gayet temiz bir biçimde beklediğim tadı verdi bana.

Uzun lafın kısası, “ucuz etin yahnisi olmaz.” sözü bu pamuk için geçerli değil. Korktuğumuz olmadı gibi ve sanırım bu sefer doğru ata oynadık. Ürün orijinal mi, sahte mi hala emin değilim ancak gayet tercih edilebilecek bir pamuk ve hatta ben 6 paket daha sipariş geçtim şimdi. Uzunca bir süre bu pamuğu kullanmayı düşünüyorum, gayet memnun kaldım. Sizde bi 3 paketlik sipariş geçip deneyebilir, devamında hoşunuza giderse daha fazla sipariş edebilirsiniz. Kısa bir süre sonra bu defa orijinalliğine emin olduğum Texass Tuff markasının elime geçen gri versiyonu hakkında bir yazı yazacağım. ( Para vermedim tabii ki, hediye geldi. 😀 ) O zamana kadar görüşmek üzere, kendinize iyi bakın!

Batuhan Özcan Yazar

21 yaşında, elektrik-elektronik bölümü öğrencisiyim. 3 senedir elektronik sigara kullanmaktayım ve bu süre zarfında edindiğim bilgileri sizlerle Gorilla's Vape ve kanalları aracılığıyla paylaşmaya çalışıyorum. Bana sosyal medya hesaplarım üzerinden dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Hepinize keyifli buharlar dilerim!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir